Welcome to zspbtrinec.cz   Click to listen highlighted text! Welcome to zspbtrinec.cz Powered By GSpeech

Kontakt na vedoucí školní jídelny

  Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
+ 420 558 993 013


Základní informace

Výdej obědů probíhá od 11:00 do 13:40.

V současné době musí žáci dodržovat zvýšená hygienická opatření:

  • Před vstupem do školní jídelny si řádně umýt ruce vodou a mýdlem nejméně po dobu 30 vteřin nebo použít desinfekci rukou.
  • Žáci sedí vedle spolužáků ze své třídy, nemixují se s jinými žáky. V případě, že je jídlená plná, čekají na pokyn vyučujícího.

Pokyny pro strávníky

  • Stravovat se mohou pouze strávníci s platným identifikačním čipem a po vyplnění přihlášky ke stravování. Cena jednoho čipu je 94,- Kč. Pokud strávník čip zničí nebo ztratí, musí si zakoupit nový. Zakoupení čipu je možné u vedoucí školní jídelny od 30. srpna.
  • V případě ztráty či zapomenutí čipu je strávník povinen informovat vedoucí školní jídelny.

Obědy se vydávají u výdejního okénka po přiložení platného čipu.

Cena obědu:   I. st.  28Kč

                        II. st. 30Kč

                        9. tř. 32Kč

V naší jídelně je možné objednat i svačiny, platí se stejně jako obědy - na měsíc dopředu.

Cena svačin 1st. 15Kč, 2st. 17Kč.

  • Obědy odhlašujeme vždy den předem do 14 hodin, první den nepřítomnosti žáka ve škole, kdy má nárok na oběd bez doplatku režii. Každý DALŠÍ neodhlášený den je nutné doplatit režie ve výši 35Kč na den.
  • Odhlášky je možné provést pomocí internetu (e-strava) nebo na tel. čísle 558 993 013, odhlášky se neprovádějí e-mailem.
  • Pro první přístup na internet (e-strava) má každý strávník přidělené přístupové heslo ve tvaru: iniciály (malá počáteční písmena jména a příjmení Jan Novák - jn632) a číslo čipu bez nul. Při dalším přístupu je možné heslo změnit, nastavit si v e-stravě email atd., kompletní návod je na webových stránkách školy v sekci školní jídelna.
  • Každý strávník si musí vyplnit závaznou přihlášku ke stravování. JE NUTNÉ PŘIHLÁŠKU I POVOLENÍ K INKASU DORUČIT NEJPOZDĚJI DO 15.8.!!
  • Preferujeme platbu bezhotovostně, jedná se o formu inkasa, kdy nový strávník si povolí inkaso (internetové bankovnictví) na určitou částku, doručí potvrzení vedoucí školní jídelny a škola inkasuje platby vždy k 20. tému na měsíc následující. Odhlášené obědy v daném měsíci se započítávají co dva měsíce (např. odhlášky září se promítnou do stravného na měsíc listopad).

je k dispozici NOVÁ mobilní Aplikace eStrava pro Android a slouží především k objednávání a odhlašování stravy na internetovém portálu www.estrava.cz z mobilních zařízení s operačním systémem Android. Pro uživatele to znamená stejnou funkčnost pro přístup na portál eStrava jako přes webový prohlížeč.

Funkce aplikace:
- zobrazení objednávek jídel
- objednávání a odhlašování obědu a svačin
- zobrazení plateb
- zobrazení odběru jídel
- nastavení účtu
- informace o jídelně
- tmavý a světlý režim

Ve vašich chytrých telefonech si stáhněte aplikaci e-strava Ulrich (přes obchod play at.), najděte si naší školu s kódem č. 029, zadejte uživatelské jméno – číslo čipu bez nul, a heslo počáteční písmeno jména a příjmení a číslo čipu bez nul a můžete si kontrolovat stav vašich bezhotovostních plateb, odhlašovat obědy a nově i svačiny.

Co je spotřební koš?

 Pro školní stravování je důležitý Spotřební koš, kterým se musíme řídit při sestavování jídelníčku. Určuje nám ho vyhláška 107/2008 Sb. o školním stravování a je v podstatě zjednodušením doporučených dávek potravin do 10 sledovaných komodit. Dodržování Spotřebního koše nám přibližně zaručí dostatečný příjem všech doporučených živin.

Spotřební koš je soustava 10 skupin základních potravin, jejichž denní doporučená dávka ke spotřebě by měla pokrýt doporučenou dávku živin pro jednotlivá odebraná jídla a určenou skupinu strávníků.

Spotřební koš pro všechny věkové skupiny obsahuje tyto potravinové komodity:

Maso, Ryby, Mléko, Mléčné výrobky, Tuky, Cukr, Zelenina, Ovoce, Brambory, Luštěniny

Množství potravin v jednotlivých komoditách se liší podle věku strávníků a počtu denních odebraných jídel. Rybí a luštěninové pokrmy je nutné zařadit do jídelníčku min. 2x za měsíc, sladké pokrmy max. 2x měsíčně, zeleninu 3x týdně, ovoce 2x týdně, atd..

Je možné platit jinou bezhotovostní formou než inkasem?

Ne. Vzhledem k tomu, že výše platby je každý měsíc jiná, je nutné dodržet stanovený způsob úhrady.

Co se stane, když nebudu mít na účtu peníze?

Inkaso se neprovede. Inkaso se provede pouze tehdy, pokud je na účtu částka potřebná na zaplacení obědů pro následující měsíc nebo vyšší. Jestliže se inkaso neprovede, budete moci stravné na obědy zaslat na účet ZŠ Bezručova 2801012625/2010 s variabilním symbolem, který Vám sdělí vedoucí školní jídelny.

Jakou maximální částku a jakou dobu platnosti mám zadat v bance na souhlas k inkasu?

Maximální výše se dá stanovit snadno z ceny obědů a odhadem četnosti, s jakou dítě na obědy chodí. Doporučujeme částku 800 Kč, svačiny 400Kč. Dobu platnosti nemusíte uvádět (viz následující otázka).

Co když budu chtít skončit se stravováním ve školní jídelně?

Odhlásíte stravování u vedoucí školní jídelny a zrušíte souhlas k inkasu ve své bance.

 


Návod na používání systému eStrava

Loading...


 Základní dokumenty školního stravování

Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech