Welcome to zspbtrinec.cz   Click to listen highlighted text! Welcome to zspbtrinec.cz Powered By GSpeech

Minulý týden probíhal na Bezručce Týden laskavosti. Děti se dozvěděly o Mezinárodním dni laskavosti, který se slaví 13.11. a o tom, jak být laskavý. Spousta z nich si uvědomila, že tuto krásnou vlastnost mají i oni. Být ohleduplný k sobě i k ostatním, zajímat se o lidi ve svém okolí a vnímat hodnotu a potřebu lidí. A nejen lidí. V našem případě jsme se zaměřili na pomoc zvířatům, a to konkrétně zvířatům v třineckém psím útulku.

Byli jsme velmi mile překvapeni tím, jak se žáci ke sbírce spolu se svými rodiči postavili. Moc za to děkujeme. Ze sborovny do auta bylo žáky 8. A přeneseno a do útulku pak následně odvezeno více než 150 kg krmiva. Bylo to 53 kg granulí, 42 ks paštik, 75 malých konzerv, 6 větších a 28 velkých konzerv, 258 kapsiček a velká krabice pamlsků, piškotů a dentálních tyčinek a dokonce se do útulku odvezly i nějaké hračky. Do sbírky se zapojilo 120 dětí a také i samotní zaměstnanci. Podíváme-li se na to optikou počtu dětí, které se zapojily, tak nejlaskavější třídou byla 3. třída. Úžasné je to, že se do sbírky zapojily úplně všechny třídy školy.

Pokud bychom měli přiřadit k této akci jedno slovo, tak je to slovo Radost. Radost, kterou prožívaly děti, když nosily každý den dobroty. Radost naše, že se rozhodlo spolupracovat tolik rodin. A v neposlední řadě radost, kterou měla pracovnice útulku, když viděla, co vše jim do útulku Bezručka poslala.

Děkujeme všem, kteří jste se do sbírky zapojili. Věříme, že i další sbírky, které naše škola v budoucnu připraví, budou stejně úspěšné jako sbírka pro psí útulek. Určitě to má smysl.  Je to potvrzení toho, že když jsme laskaví, děláme radost nejen druhým, ale vlastně i sobě. A mít radost, to je základ spokojeného života.

Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech