Welcome to zspbtrinec.cz   Click to listen highlighted text! Welcome to zspbtrinec.cz Powered By GSpeech

Ten má v našich končinách dlouhou tradici. Jedná se vlastně o klasický krosový běh, avšak v Česku má svůj vlastní název.

Přespolní běhy jsou známé především ze školního prostředí, kde se pořádaly jako přebory škol a není tomu letos jinak.

V pátek 7. 10. 2022 se jeden takový konal i u nás v Třineckém lesoparku.

Žáci byli rozděleni do 4 kategorií - mladší 6. a 7. třída - dívky, hoši a taktéž kategorie starších 8. a 9. třída. Taky délka tratě se podle kategorie měnila od 1 km až po 2,5 km. Závodníci tak museli překonávat různé profily tras plné záludných stoupání, seběhů a terénních překážek.

U šestičlenného týmu se 4 nejlepší výsledky sčítaly. A jak jsme dopadli? Hoši mladší i starší byli na krásném 5. místě ze všech třineckých škol a dívky obsadily celkové 7. místo. Musím ale vyzdvihnout bojovného ducha všech členů týmu a taky skvělé výsledky Marka Szkandery z IX. třídy, který skončil na nepopulárním 4. místě, a Ondry Kantora z VII. třídy, který se taky vešel do první desítky.

Všem členům gratuluji a děkuji za vzornou reprezentaci školy.

Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech