Welcome to zspbtrinec.cz   Click to listen highlighted text! Welcome to zspbtrinec.cz Powered By GSpeech

 Jako už tradičně každý rok, i letos jsme na Bezručce oslavili Evropský den jazyků.

Letošní ročník se nesl v duchu „Her bez hranic“. Žáci druhého stupně si připravili pro žáky prvního stupně hry a aktivity a na připravených stanovištích krátce představili reprezentovaný evropský stát. Cílem bylo seznámit žáky zábavnou formou s několika evropskými zeměmi a  přispět tak k lepšímu povědomí  o jejich jazyce a kultuře.

Připravené aktivity byly velmi rozmanité, od sportovních přes různé vědomostní kvízy a soutěže. Všechna stanoviště byla pečlivě vyzdobena a žákům se podařilo často velmi originálním způsobem vybraný evropský stát představit. Dětem z prvního stupně byli nápomocni žáci z deváté třídy, kteří je provázeli na jejich cestě po Evropě.

Věřím, že se všichni žáci dozvěděli spoustu zajímavých informací a budou motivováni učit se cizí jazyky, aby mohli poznávat krásy jiných zemí.

Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech