Welcome to zspbtrinec.cz   Click to listen highlighted text! Welcome to zspbtrinec.cz Powered By GSpeech

Dne 12. 9. vyrazila 6. A třída na svůj první společný výlet, který se uskutečnil na Chatě Studeničné.

Jednalo se o adaptační dvoudenní pobyt, jehož cílem bylo především stmelit nový kolektiv, lépe se vzájemně poznat, ale také nastartovat vzájemnou spolupráci. Tato dvoudenní akce započala na vlakovém nádraží v Třinci, odkud jsme pak společně odjeli vlakem na zastávku Mosty u Jablunkova. Nejdříve se zdálo, že počasí bude hrát spíš proti nám, ale my jsme si náladu nenechali ničím zkazit a ihned jsme začali s první aktivitou s názvem Strážný anděl. Děti si vylosovaly jméno spolužáka, kterého po celou dobu pobytu měly „chránit“ a vypomáhat mu, avšak tajně, nesměly se prozradit. Od vlakové zastávky jsme šli pak již rovnou na chatu. Aby byla cesta zábavnější a rychleji nám utíkala, doprovázela nás další hra – Klíšťata. Opět šlo o tajnou akci, během které si žáci museli předávat kolíčky na prádlo („klíšťata“), a cílem hry bylo dojít k chatě bez klíštěte. Kdo dorazí s ním, čeká ho trest - 50 dřepů. Protože jsme však jeden tým, o dřepy jsme se nahoře spravedlivě podělili.

Po příchodu na chatu následovalo rozdělení do pokojů a odpočinek. Když jsme se naobědvali, začal nám hlavní program. Celé odpoledne se neslo v duchu aktivit zaměřených na prohloubení vzájemného poznání, na spolupráci, řešení konfliktů a nastavení pravidel. Šlo o aktivity velmi pestré, ať už odpočinkové, tak fyzicky náročnější, a je třeba podotknout, že nakonec nám přálo i počasí.

Po večeři jsme se vydali ven a děti měly prostor i pro svůj volný čas. Někteří hráli míčové hry, jiní využili čas na povídání. Když se pomalu začalo stmívat a také ochlazovat, byl ten ideální okamžik na táborák. Protože máme v této třídě správné chlapy, postarali se o dřevo a rozdělali oheň. Holky zase jako správné hospodyňky nachystaly párky k opékání. Jakmile nastala úplná tma, byla pro děti připravena „noční bojovka“, aby si také vyzkoušely, jak jsou odvážné a dokážou se v kolektivu podporovat. I tuto aktivitu zvládli všichni na výbornou.

Druhý den ráno si děti uklidily pokoje, sbalily si věci a opět jsme se společně vydali na plnění úkolů. Tentokrát na nás čekala poslední hra, která byla zaměřena na rozvoj důvěry a také spolupráci. Žáci museli projít překážkovou dráhou, během které zároveň přenášeli kelímek vody na cílové místo. Do cíle však mohli projít pouze se zavázanýma očima, proto byli plně závislí na kamarádech, kteří jim cestu museli vysvětlit slovy. Po této hře následovalo jediné, rozloučit se a jít procházkou směr vlakové nádraží naplněni krásnými vzpomínkami.

Už teď se těšíme na další společné akce a výlety. 

Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech