Welcome to zspbtrinec.cz   Click to listen highlighted text! Welcome to zspbtrinec.cz Powered By GSpeech

Konec školního roku bývá po uzavření klasifikace pro žáky povětšinou začátkem hraní stolních her. Na naší škole jsme však letos stolní hry vyměnili za sportovní dopoledne.

Žáci devátých ročníků si ve spolupráci s pedagogy připravili pro děti z prvního stupně turnaj v americké vybíjené a minikopané a mimo to spoustu dalších her. V každé třídě museli žáci vytvořit tým chlapců, kteří si zahráli minikopanou a tým dívek, na které čekal turnaj ve vybíjené. Tyto týmy byly dále rozděleny na dvě skupiny. První skupinu tvořily mladší ročníky, tedy 1., 2. a 3. třída a zbývající třídy, 4., 5. A a 5. B byly součástí skupiny druhé. Každý zápas se hrál po dobu 10 minut a vítězové skupin se utkali poté ve finále a semifinále.

Turnaj chlapců se konal na hřišti u DDM a zápasy dívek se odehrály v areálu za školou. Je třeba říct, že každá hra byla velmi zajímavá a síly byly naprosto vyrovnané, proto i výsledné umístění bylo překvapivé. V minikopané zvítězila třída 4., na druhém místě skončila třída 3. a na třetím pak 2. třída. První místo v americké vybíjené převzala třída 5.B, druhé místo patřilo třídě 2. a na třetím místě se umístila 5.A. Po celou dobu turnaje byly pro všechny děti připraveny v areálu školy soutěže, a to na několika stanovištích.

Děti si mohly vyzkoušet například skok do dálky, driblong, skákání v pytlích, discgolf, překážkové dráhy a spoustu dalších. Mimo tyto hry si mohly nechat děti také namalovat na obličej. Bohatý program byl navíc doprovázen nádherným slunečným počasím, skvělou atmosférou a nezbývá nic jiného, než říci, že jsme si všichni tento den moc užili.

Na závěr je třeba poděkovat zúčastněným dětem, devátým ročníkům a všem, kteří se jakkoliv podíleli na organizaci.   

Video

Video

 

Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech