Welcome to zspbtrinec.cz   Click to listen highlighted text! Welcome to zspbtrinec.cz Powered By GSpeech

Naši prvňáčci spolu se svými staršími kamarády ze čtvrté třídy vyrazili ve čtvrtek 12. května na školní výlet. Děti se vláčkem vydaly do nedalekého Chotěbuze, kde navštívily Archeopark.


Tato školní exkurze měla zábavně vzdělávací charakter a cílem bylo ukázat dětem poutavou a zajímavou formou prostředí, ve kterém žili naši předci Slované. Děti nahlédly do dobových domečků, prohlédly si nástroje, které Slované používali například k obstarání potravy nebo k chovu zvěře.

Bylo opravdu zajímavé vidět a porovnat rozdíl mezi životem Slovanů žijících na našem území před více než 1400 lety, s kulturou života dnešní společnosti. Děti tak viděly rozdíly a mohly si uvědomit, v jakém pohodlí žijeme v dnešní moderní době. Asi nejlepším zážitkem pro žáky bylo vyzkoušet si stylové nástroje a zbraně. Mnozí se tak na chvíli stali bojovníky a vyzkoušeli si lukostřelbu nebo boj s mečem a štítem. V interaktivní učebně, která byla součástí prohlídky, si děti vypracovaly zábavné a naučné pracovní listy a prohlédly si vycpaná zvířata, která v oboře žijí. Prvňáčci a čtvrťáci si z archeoparku odnesli nejen pestré zážitky, ale také drobné upomínkové suvenýry.

Na zpáteční cestě jsme se zastavili v Rybím domě, kde se nachází stálá expozice sladkovodních ryb. Děti obdivovaly krásu a rozmanitost  rybiček různých barev a rozměrů a vyzkoušely si i krmení.

Celý školní výlet nám krásně svítilo sluníčko a doprovázelo nás na každém kroku. Radost z vydařené exkurze měly ne jenom samotné děti, ale také paní učitelky 1. a 4. třídy a paní asistentky.

 

Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech