Welcome to zspbtrinec.cz   Click to listen highlighted text! Welcome to zspbtrinec.cz Powered By GSpeech

 Dne 11. května proběhlo regionální kolo pěvecké soutěže Rozvíjej se poupátko 2022 v KD Střítež.

Tento ročník byl obzvlášť mimořádný, protože byl jubilejní, a to již dvacátý. Je tedy zřejmé, že se jedná o soutěž s dlouholetou tradicí. Zúčastnili se jí žáci, kteří postoupili z prvních a druhých míst školních kol této soutěže, a to z regionu Třinecko. Naši školu reprezentovalo 6 žáků. Z prvního stupně Tereza Heczková a Klára Kajzarová (2. třída), Dominika Turoňová (4. třída), Kloe Kochová (5. třída) a z druhého stupně Soňa Nowaková (8. třída) a David Martynek (9. třída).

I přes obrovskou konkurenci se nám podařilo přivést 2. místo, které získala ve své kategorii Kloe Kochová ze třídy 5. A. Kloe zároveň postupuje do velkého finále, které se uskuteční 22. 5. v DDM Třinec.

Je však třeba říci, že vystoupení všech našich soutěžících bylo velmi povedené. Pro většinu z nich se jednalo navíc o premiéru, jak ve zpívání před publikem, tak ve zpěvu s mikrofonem a profesionálním ozvučením. O to větší pochvalu si zaslouží, protože jejich pěvecký výkon byl na skvělé úrovni. Na závěr je třeba také podotknout, že jsme si užili krásné dopoledne plné nádherných písniček a pěveckých výkonů.

Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech