Welcome to zspbtrinec.cz   Click to listen highlighted text! Welcome to zspbtrinec.cz Powered By GSpeech

V pondělí 21. března proběhla u nás na škole mezinárodně koordinovaná soutěž – Matematický klokan.

Soutěže se zúčastnilo celkem 140 žáků 2. až 9. tříd. Byli rozděleni podle věku do 4 kategorií - Cvrček (2. a 3. třída), Klokánek (4. a 5. třída), Benjamín (6. a 7. třída) a Kadet (8. a 9. třída). Studenti řešili ve stanoveném čase 60 minut 24 testových úloh, hodnocených podle náročnosti 3, 4 a 5 body, přičemž vybírali jednu z pěti nabízených možností. Úlohy byly zajímavé, logické, netradiční, ale občas žáky dokázaly i dost potrápit.

Nejlepších výsledků dosáhli:

v kategorii Cvrček Viktorie Uhlářová z 2. třídy (58 bodů)

v kategorii Klokánek Jakub Sniegoň z 5. A (94 bodů)

v kategorii Benjamín Štěpán Lysek z 6. třídy (77 bodů)

a v kategorii Kadet Lucie Chlupová z 9. A (97 bodů).

Úlohy byly zajímavé, logické, netradiční, ale občas žáky dokázaly i dost potrápit.

Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech