Welcome to zspbtrinec.cz   Click to listen highlighted text! Welcome to zspbtrinec.cz Powered By GSpeech

IV. oddělní

Stromy České republiky slaví svátek 20. října, protože je tato doba vhodným termínem pro jejich sázení. Je také časem, kdy jsou stromy nejkrásnější a hrají všemi barvami. První organizovaný den stromů v České republice se uskutečnil v roce 1906 a ve světě se slaví ve více než čtyřiceti zemích.

Stromy jsou pro naši planetu nepostradatelné a musíme je chránit. Proto jsme se ve školní družině rozhodli věnovat dvě odpoledne tomuto svátku. Na úvod děti seděly v kruhu a četly si o tom, jak se slaví svátek stromů u nás i ve světě a jaké nepostradatelné funkce stromy mají. Dívaly se na obrázky druhů stromů a povídaly si o tom, co vše nám poskytují, jak nás chrání, co vše produkují a jak tvoří naši krajinu a její typický ráz.

Paní vychovatelka Garbulinská s paní asistentkou Otrubovou si připravily zajímavou aktivitu na téma kouzelné stromy. Děti si mohly vybrat, v jakém týmu budou pracovat. V 1. skupině se sešli tvořivci, kteří výtvarně zpracovali téma stromy. V druhém týmu tvořili spisovatelé - ti psali pohádku na stejné téma. Třetí tým tvořili herci. Samy se rozdělily do 5 skupinek a zapáleně se vrhly do práce. Tato aktivita je natolik zaujala, že se od ní nemohly doslova odtrhnout a do poslední chvíle ji vylaďovaly. Vznikly nádherné výtvory kouzelných stromů, které děti představily ostatním a doprovodily je krátkým příběhem. Také spisovatelům se pohádka „O zvláštním stromě“ moc vydařila. Herci podali úžasný výkon u své scénky o létajících kouzelných motýlech, sovičce a krásném stromu.  

Společně jsme vytvořili nástěnku, která je umístěna na chodbě, aby se i ostatní děti obohatily o informace o tomto krásném svátku.

Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech