Welcome to zspbtrinec.cz   Click to listen highlighted text! Welcome to zspbtrinec.cz Powered By GSpeech

Jde o ekologicky motivovaný svátek, upozorňující lidi na dopady a ničení životního prostředí. Proto nejužitečnější aktivitou na Den Země je sběr odpadků. Každý, kdo se občas vypraví do přírody, dobře ví, že je u nás tato činnost velmi potřebná.  

Proto jsme to zařadili i do výzvy č. 10. To, že nasbíráte bezručáka Vás musí hřát, ale že pomůžete i planetě, tak to musí hřát dvojnásob. Proto s chutí do výzvy. Váš úklid se pak stane součástí našeho společného úsilí za čistou přírodu. 

 

https://www.trinecko.cz/trinecaci-uklidme-si-ve-svem-okoli/d-48758

 

Co potřebujeme.

1.   Vhodné oblečení

2.   Ochranné pomůcky – gumové rukavice

3.   Sáček na odpadky, do kterého budete sbírat (ten si také můžete vyzvednout v přízemí třinecké radnice v kanceláři č. 113 nebo budou připraveny na informacích u vstupu do budovy.  Odpad můžete následně vysypat do černých nádob na komunální odpad.)

Také dodržíme tato pravidla

1.   Nesbíráme se země injekční stříkačky (informujeme městskou policii) či jiný nebezpečný odpad

2.   Dle možností se domluvíme s kamarádem/dkou a jdeme ve dvojici

3.   Pokud je odbod v špatně dostupném terénu – neriskujeme

4.   Vždy dbáme na svou bezpečnost

 

Hodnocení:

1.   Udělej fotodokumentace prostředí před a po úklidu ať vidíme, jak se ti dařilo. Nezapomeň vyfotit sebe, musíme vědět, kdo jsi. Výběr prostředí k úklidu necháme na tobě. Neplatí, zajít z odpadky.

2.   Průměr zúčastněných na třídu

 

Váš Tým výzev.

 

vyzva10

Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech