Welcome to zspbtrinec.cz   Click to listen highlighted text! Welcome to zspbtrinec.cz Powered By GSpeech

Vážení rodiče,

jako již poněkolikáté v tomto nejistém období Vás chceme nově informovat ohledně distanční a online výuky.

Poslední dva týdny v online prostředí nás docela potrápily, nic nefungovalo, jak mělo. Jitsi Meet se po půl roce ukázalo jako nestabilní prostředí, na které není spoleh, a Škola OnLine nás již po prvním týdnu zadání úkolů upozornila na nedostatek místa. Tudíž dlouhodobé zadávání úkolů pro celou školu je z hlediská výhledu covidové situace nemyslitelné.

Také jsme počítali s tím, že se děti vrátí po prázdninách do školy, jak bylo avizováno, a nechtěli jsme Vás zatěžovat dalšími změnami. Bohužel situace se nevyvíjí dost dobře a je třeba na to reagovat, abychom neztratili další půlrok výuky. Proto jsme se rozhodli k následujícím organizačním změnám. Víme, že ze začátku to nebude lehké, jako vše nové, ale pevně věříme, že se nám to společně povede a vytvoříme stabilní prostředí, kde nebudeme frustrování kvalitou přenosu, velikostí místa na disku a nepřehledností :-). 

Jsme připraveni Vám s tím pomoci.

Rozhodli jsme se, že celá škola od 1. - 9. třídy přejde na platformu Google Classroom. Ostatně některé třídy, po zkušenosti s Jitsi Meet, tam přešly přirozeně samy a většina žáků se v prostředí již orientuje.

Všichni žáci mají zřízeny google účty školy, které jim umožní vstup do prostředí Google Classroom, Google Meet a využít ostatních služeb Google G-Suit. 

Škola OnLine je i nadále hlavním komunikačním kanálem mezi školou a zákonným zástupcem (oficiální informace). 

Online hodiny:

  • Budou zveřejněny na místě obvyklém, zde nedošlo k žádné změně. Jedinou podmínkou je to, že žáci musí být připojení na svém školním google účtu, JINAK SE DO HODINY NEDOSTANOU!!
  • Přibyla ovšem možnost přihlásit se na hodinu taktéž prostřednictvím Google Classroom, kterou budou mít děti na svých účtech.

Novinkou v oblasti online vyučování  je to, že jsme navýšili počty online hodin ve všech třídách a snažili jsme se pokrýt téměř každý předmět, kromě výchov.

Zadávání úkolů:

Bude probíhat výhradně přes Google Classroom! Každé dítě bude prostřednictvím google mailu přizváno do kurzů (většinou podle předmětů). JE POTŘEBA SE DO KURZU ZAPSAT!!! V pátek se budou zadávat pouze výchovy, zbytek učiva budou učitelé zadávat v závislosti na online hodinách. Přesto budete mít díky Goolgeclassroom, krásný přehled, co je třeba dodělat (viz. videa).

Je to velmi intuitivní a jednoduché!  Zda-li jste do kurzu zapsáni, si pak zkontrolujete tak, že po přihlášení školního google účtu se vpravo nahoře objeví ikona s 9 tečkami , po kliknutí se objeví aplikace, které google nabízí, jedna z nich i Google učebna (Google Classroom). Kliknete na ni a jste tam! Zde pak najdete jednotlivé kurzy/předměty a po jejich rozkliknutí pak najdete zadané učivo v záložce Práce v kurzu. Další možností je skvělá mobilní aplikace Google učebna, která vás okamžitě upozorní na vše, co se v učebně děje (zadání úkolu, zprávu, komentář atd.). Musíte si však do mobilu přidat školní google účet. To mohou udělat jak žáci, tak rodiče. Od té chvíle máte naprostý přehled o úkolech a jejich odevzdávání.

  • Instruktážní video - Jak se přihlásit na online hodinu, aneb čekám před učebnou

https://drive.google.com/file/d/1MeS-1hZyfVNDMAsyhjADWPU2874QBbwH/view?usp=sharing

  • Instruktážní video - Jak se zapsat do učebny

https://drive.google.com/file/d/1mG10zehFm59Ur1ltl46_AaOICF_3_gj5/view?usp=sharing

  • Instruktážní video - Jak mít všechny úkoly pod kontrolou

https://drive.google.com/file/d/1wMJzshqbflcSJBQQ2mZSD9_oUXQXD5V5/view?usp=sharing

Učitelé vše se žáky projdou na prvních hodinách a s prostředím je seznámí. Pro Vás rodiče jsme připravili opět online konzultace s panem učitelem Filipczykem (odkaz naleznete v rozvrhu, buďte přihlášení přes žákovský účet dítěte, učebna: Údržba ICT). 

  • od 2.11.-6.11., Po-Pá od 18:00-19:00

https://meet.google.com/lookup/ej4r544ctk

Hodnocení:

Zde se nic nemění, hodnocení bude i nadále zapisováno do Školy OnLine. Připomínáme, že přítomnost na online hodinách je povinná a zákonný zástupce je povinen nepřítomnost omluvit třídnímu učiteli do tří dnů a následně písemně do ŽK! Upozorňujeme, že i distanční výuka a zadávání úkolů na dálku je povinné, a proto nevypracování úkolu bude hodnoceno známkou nedostatečná! 

Žáci bez přístupu k internetu:

I nadále platí, že žáci bez přístupu k internetu budou mít v pátek přichystány úkoly na sekretariátě školy a zároveň ve stejný den odevzdají vypracované úkoly.

Škola stále ještě má k dispozici zařízení k zapůjčení (notebooky i tablety). Neváhejte a zapůjčte si zařízení na sekretariátu školy a usnadněte výuku svým dětem.

Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech