Welcome to zspbtrinec.cz   Click to listen highlighted text! Welcome to zspbtrinec.cz Powered By GSpeech

 

Žáci 5. třídy, Zuzka, Gisella a Danek, si připravili pro naše prvňáčky příběh O pejskovi a kočičce, konkrétně kapitolu - Jak pejsek s kočičkou pekli dort. Paní vychovatelky Danka a Anička nám pro naši dílničku čtení vyrobily úžasné plakátky, které jsme použili pro prvotní motivaci a diskuzi před samotným čtením. Páťáci upozornili prvňáčky, aby během čtení dávali bedlivý pozor, neboť je na konci čekají otázky. Správné odpovědi dětí jsme vyhodnotili a odměnili drobnou sladkostí. Páťáci, kteří dílničku čtení vedli, si s prvňáčky rozuměli. Vyvolávali je, obcházeli a kontrolovali úkoly k příběhu, které pak zpracovávali ve skupině.

 

Musím říct, že jako pozorovateli a fotografu celé akce, se mi akce zdá velmi podařená. Děti se na hodině aktivně podílely, dávaly pozor, zapojovaly se do otázek a dokázaly akci předčítání dokonce kriticky ohodnotit, a to v rozhovoru pro školní televizi Bezruč TV. Rozvoj čtenářské gramotnosti u dětí není jen pouhým pojmem. Kéž by hodin předčítání bylo více. Hodin, kdy se děti zastaví a pracují jen s textem, knihou, příběhem ...bez používání tabletů nebo počítačů.

 

{gallery}Patacictouprvnackum{/gallery}

Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech