Welcome to zspbtrinec.cz   Click to listen highlighted text! Welcome to zspbtrinec.cz Powered By GSpeech

 


DEN 9.

Pokud bychom měli pojmenovat jedním slovem dnešní den, tak bychom napsali slovo NÁDHERA. A opravdu to nádhera byla. Dnes byl totiž naplánován výlet na Štrbské pleso. Počasí na výletě nám vyšlo opravdu na jedničku s hvězdičkou (však to sami uvidíte na fotografiích). Po návratu nás ve středisku čekalo překvapení.

 

Paní zdravotnice s manželem nám připravili na večer veeeelký táborák.  K němu jsme si zašli po večerním programu a soutěži ve skupinách (dnes byla nejúspěšnější skupina Fofoláků), a krásně si u něj poseděli a společně s ostatními školami zazpívali spoustu krásných písní. Byl to opravdu nádherný den.

 

 DEN 8. 

Dnešním dnem se k nám zase vrátilo sluníčko. Stupně se drží sice trochu při zemi, ale obloha je zase krásně modrá.

 

Dopoledne jsem to tedy využili k procházce k hotelu Spojár, kde jsme zkoušeli hod na cíl a po odpoledním klidu jsme mohli,  zase venku, soutěžit ve skupinách. Dnešní úkol byl jednoduchý. Ze šišek složit pozdrav, který bude dobře viditelný i z výšky.

 

Po svačince jsme si vyslechly přednášku o houbách, na které si kromě jiného, mohly děti prohlédnout výstavku hub.

 

Program pro dnešní večer si připravily Super tlapky, které nám připravily vtipné scénky. Co se týká superschopností, dnes děti získaly obratnost.

 

DEN 7.

Sobota začala rozcvičkou, pokračovala snídaní a vyučováním (náhrada za úterý) a děti se dnes v dopolední vycházce vydaly do Medvědí jeskyně. Po odpoledním klidu jsme navštívili vesnici Žiar, protože občané vesnice uspořádali Velikonoční jarmark. Děti si nakoupily spoustu krásných věcí. Nebudeme vám však prozrazovat, jaké dárečky koupily. Na to si musíte počkat, až vám je děti dovezou. Po večeři jsme si všichni užili přednášku pana Pavla Bella, který nám povyprávěl hlavně o svištích. Přednáška byla poutavá a dětem se líbila.

 

DEN 6.

Na dnešní den jsme měli naplánovaný výlet do Liptovského Mikuláše, ve kterém jsme navštívili místní muzeum. Děti se dozvěděly zajímavosti o vzniku Vesmíru, o vývoji života na Zemi, z přírody a také se dozvěděly o jeskynních systémech na Slovensku. Toto muzeum vám doporučujeme k návštěvě. Opravdu stojí za to.

 

Odpoledne získaly děti v soutěžích další superschopnost - paměť. Dnes nás pobavili kluci ze skupiny Kluci L.P. Zahráli nám povedené divadélko o tom, kdo jinému jámu kopá, sám do ní padá.

 

DEN 5.

Čtvrté ráno ve Žiaru bylo úplně jiné, než ty předchozí. V čem bylo jiné? Na programu dne přibyla ranní rozcvička. A byli takoví, kteří se na ni těšili. Po ní snídaně chutnala ještě více než jiné dny.
Dopoledne se děti učily a taky stihly vycházku k chatě Baranec. Na oběd se těšila taky většina, protože buchtičky s krémem jsou prostě buchtičky s krémem. A byly tak dobré, že si přidala i paní vychovatelka :-)
Po odpoledním klidu jsme se vydali na malou vycházku kousek za středisko, kde děti plnily další úkoly ve skupinách. Tentokrát jsme prověřili, jak jsou na tom se svou pamětí. A jsou na tom opět moc dobře.

 

Před večeří byla pro nás připravená přednáška Horské záchranné služby. Byla moc zajímavá a děti ji po celou dobu se zaujetím sledovaly.

 

Dnešní den utekla opět jako voda a my se těšíme na další zážitky. Třeba na zítřejší návštěvu muzea v Liptovském Mikuláši.

 

DEN 4.

Po včerejším výšlapu na Žiarskou chatu bylo dnešní vstávání pro většinu osazenstva poněkud těžší. Ale nakonec vstali  všichni. Dopoledne se děti věnovaly výuce na srubu i v přírodě. Odpoledne pak proběhly další soutěže ve skupinách. Nejdříve děti vystavěly domečky pro zvířátka v lese a pak zkoušely, jak jsou šikovné v hodu na cíl šiškou. A souboj to byl vyrovnaný. Večer děti mohly získat další superschopnost, tentokrát Supersluch. Musely poznat zvuky zvířat. Superschopnost získali všichni. Takže se vám, milí rodičové, už vaše ratolesti, nemohou vymlouvat, že vás neslyší. :-)

 

 DEN 3.
Dnešní den byl ve znamení velkého výšlapu. Ano, čekal nás výstup ke Žiarské chatě. Děti tedy ráno vydatně posnídaly, a nejen ony ;-) a společně jsme se vydali na cestu. Ta byla ze začátku bez sněhu, ale pak ho přibývalo a přibývalo. Stejně jako slunečních paprsků. Cestu tam děti zvládly dobře a některé ještě lépe. Můžete být na své děti pyšní. Po posilnění svačinou, jsme se vydali na cestu zpět. Děti měly spoustu energie a tak jsme zažili koulovačku jak se patří.

 

Po návratu do střediska jsme si pochutnali na dobrém obědě a hurá na odpolední klid, z kterého měly větší radost paní učitelky :-)
Děti opět při odpočinku nasbíraly potřebnou energii k tomu, aby si užily prima chvíle na hřišti, kde hrály fotbal a na průlezkách.

 

Po večeři nás čekal program první skupiny. Super jelita se svého úkolu, pobavit své spolužáky, zhostila na výbornou. Všechny nás náramně pobavilo vystoupení, které si holky připravily.
Večerní hygiena proběhla opět v klidu a teď už vaše děti leží v pelíšcích a většina z nich už pravidelně oddechuje.

 

DEN 2.

Druhý den se na nás opět po ránu smálo sluníčko. Po snídani, která na nás čekala ve formě švédských stolů, následovala výuka. Po ní jsme si udělali krátkou vycházku kousek nad středisko, kde nás překvapil sníh.

 

Po obědě si děti odpočinuly a v odpoledním programu jsme zahájili soutěže mezi družstvy. Dnes se nejvíce dařilo Super jelitům a Super tlapkám. Byla totiž nejrychlejší ve sběru čísel. Děti moc bavila hra "Na mrkanou". Stejně jako první den jsme využili prostor ve středisku a děti si užily fotbalu, houpaček a čerstvého vzduchu.

 

Na večeři jsme si pochutnali na moc dobrých knedlících na páře. Po nich se nám dobře hrálo Bingo. Děti měli možnost získat pro svého hrdinu první superschopnost, tou byl dnes Superzrak, a většině se to také podařilo.

 

DEN 1.

Šťastně jsme dojeli na místo,kde nás přivítalo nádherné počasí. S dětmi jsme se ubytovali, prošli jsme si okolí a splnili první úkoly naší pobytové hry. Děti se rozdělily do čtyř skupin, které pojmenovaly Fofoláci, Super jelita, Super tlapky a Kluci.LP. Dalším úkolem, který děti velmi dobře splnily, byl nákres superhrdiny, pro kterého během pobytu budou sbírat superschopnosti.

 

{gallery}Skolavprirode2019{/gallery}

 

Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech