Welcome to zspbtrinec.cz   Click to listen highlighted text! Welcome to zspbtrinec.cz Powered By GSpeech

Bezručka za chvíli oslaví 100 let své existence, ale víme my vůbec, jak to tady kdysi vypadalo, jaké byly děti, učitelé, pomůcky, jak se učilo…?

Osmáci si to ve středu vyzkoušeli na vlastní kůži. Studovali staré kroniky, třídní knihy, fotky. Zažili hodinu krasopisu a náboženství, jako kdysi. Připravili si na svačinu chléb se sádlem a cibulí, chutnalo jim, a korzovali pěkně ve dvojicích po chodbě. Dozvěděli se mnohé – čím se psalo, jaké byly tresty, vztahy mezi žáky a pedagogy, jak první republika vytvářela školství…

To vše srovnali s naší kooperativní výukou, v projektovém bloku, kde se jim učitelé snažili vysvětlit význam a účinnost kooperativy pro ně samotné.

A reflexe žáků na závěr: „…… Mně osobně se tento projekt líbil a strašně jsem si to užila. Jsem ráda, že jsem si mohla zkusit, jak to probíhalo v dřívějších dobách, a porovnat s naším každodenním životem. Dokážu říct, že jsem si několik věcí uvědomila a začnu si jich více vážit. …….líbilo se mi, že paní učitelky byly originální a také se takhle oblékly a vyučovaly…….nelíbilo se mi sezení s rukama za zády …..zapamatoval jsem si první fotky školy, což se mi velmi líbilo…….a v podstatě si nemáme na co stěžovat.

 

Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech