Welcome to zspbtrinec.cz   Click to listen highlighted text! Welcome to zspbtrinec.cz Powered By GSpeech

V duchu Afriky se nesl celý minulý týden v šesté třídě.

Ve fyzice žáci počítali objem pevných těles na příkladech z afrického prostředí, v matematice se zaměřili na počty ve středověkém Egyptě a připomněli si ho také v dějepise. V zeměpise a přírodopise se zabývali přírodními krajinami, flórou a faunou kontinentu, slovní zásobu zvířat si procvičili také v angličtině. Ve výtvarné výchově se malovala příroda a v pracovních činnostech tvořily masky. Na africké rytmy se rozpohybovali v rámci hudební výchovy a v informatice na ně také roztančili ozoboty. Ani na problémy kontinentu jsme nezapomněli a probrali je v hodinách občanské a zdravé výchovy.

Na chodbě školy si nyní mohou i ostatní žáci školy prohlédnout vydařené práce a třeba se i začíst do krásných básniček vytvořených v hodinách českého jazyka.

Budeme rádi, jestli jsme žákům otevřeli prostor pro další zkoumání tohoto tématu, a těšíme se společně s nimi na další zajímavé projekty.

 

Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech