Welcome to zspbtrinec.cz   Click to listen highlighted text! Welcome to zspbtrinec.cz Powered By GSpeech

Dne 5.4.2024 navštívili žáci páté třídy galerii v Trisii.

Tato návštěva žákům umožnila objevit umění, které je nejen obohatilo, ale hlavně bavilo. Během této výtvarné edukace se žáci seznámili s pojmem "Iniciály", které jsou zkratkou nebo symbolickým vyjádřením jednotlivých písmen. Poslechli si výklad příjemné paní lektorky, která je seznámila i s historií. Žáci prozkoumali práce vystavovaných autorů, kde se s iniciálami setkali v různých uměleckých kontextech. Následně měli možnost sami tvořit své vlastní iniciály pomocí různých materiálů a technik.

Tato aktivita byla pro žáky velmi zábavná a inspirativní. Přinesla jim nejen radost z vlastní tvorby, ale i lepší porozumění výtvarnému umění a jeho významu.

Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech