Welcome to zspbtrinec.cz   Click to listen highlighted text! Welcome to zspbtrinec.cz Powered By GSpeech

Egypt a Iniciály, to jsou názvy dvou výstav pořádaných Galerií města Třince, které jsme měli možnost se žáky druhého stupně v rámci výtvarné výchovy navštívit.

Do Egypta v Malé galerii se vypravili šest´áci, kromě prohlídky výtvarných prací třinecké ZUŠ, která se na výstavě podílela, seznámili se se spoustou zajímavostí o egyptském umění a sami také během edukace tvořili svá výtvarná díla.

Obě třídy sedmého ročníku navštívily Velkou galerii v Trisii, kde vystavovali umělci svá zpracování iniciál. Žáci se dozvěděli o významu iniciál, historii, jejich prolínání do log a značek různých firem. Ocenili zajímavá zpracování vystavujících autorů a využití různých materiálů, své iniciály pak sami nápaditě zpracovávali.

Práce, které žáci během edukace vytvořili, jsme vystavili v naší malé školní „galerii“ ve výtvarné učebně a navrhli si tak svou výstavu.

Děkujeme Galerii a především paní Chmelařové za výborné vedení edukací a za možnost obě výstavy tímto způsobem s našimi žáky navštívit. 

 

Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech