Welcome to zspbtrinec.cz   Click to listen highlighted text! Welcome to zspbtrinec.cz Powered By GSpeech

Po roční pauze se uskutečnilo školní kolo pěvecké soutěže „Rozvíjej se poupátko“, která je určena pro I. i II. stupeň.

Tato soutěž je specifická tím, že děti musí zpívat dvě písně, z nichž jedna je povinná. Pro I. stupeň se jedná o píseň „Rozvíjej se poupátko“, podle které se soutěž také jmenuje, a pro II. stupeň jde o píseň místního rodáka Jana Kubisze, s názvem „Plyneš, Olzo, po dolině“. Druhá píseň je pak volitelná a záleží čistě na soutěžících, zda to bude píseň lidová nebo populární. Do školního kola se nám původně přihlásilo 14 dětí. Bohužel se nemohli všichni zúčastnit, protože je schvátila nemoc.

Nakonec si tedy odborná porota mohla vyslechnout 11 pěveckých výkonů. Z každé kategorie se vybrali postupující, kteří si zazpívají v regionálním kole, konajícím se dne 14. 5. v KD Střítež. Porota tedy vybrala následovně: Anna Ch. (II. A), Natálie K. (II. A), Tereza H. (IV.), Dominika T. (VI.), Eliška S. (IX.A).

Vybraným žákům gratulujeme a přejeme hodně štěstí v dalším kole!

 

Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech