Welcome to zspbtrinec.cz   Click to listen highlighted text! Welcome to zspbtrinec.cz Powered By GSpeech

Pondělní den ve školním prostředí pro děti 1. - 3. třídy nabídl mnoho radosti a kreativity, protože pedagogové pro ně připravili Velikonoční dílničky.  Děti byly rozděleny do barevných skupin napříč třídami.  Prošly si během dopoledne celkem čtyři místnosti, ve kterých se ponořily do tvůrčího procesu, aby vytvořily různé velikonoční dekorace a přáníčka, které oživí atmosféru jejich domovů v nadcházejícím svátečním období. Mezi nejpopulárnějšími výrobky, které děti vytvořily, byly roztomilí zajíčci a ovečky, křehké kraslice a veselé slepičky. Každý výrobek byl jedinečný, reflektoval osobnost každého dítěte a byl plný jarního elánu. Nejenže se děti učily pracovat s různými materiály a technikami, ale také se učily spolupracovat a sdílet své nápady s ostatními. Bylo vidět, jak se děti navzájem inspirovaly a povzbuzovaly a jak se vzájemně podporovaly při tvorbě svých výtvorů.

 Děti se také dozvěděly něco o symbolech Velikonoc, které poznávaly po hmatu z kouzelného pytlíčku.  Na závěr všichni dostali medaili ve tvaru velikonočního vajíčka s datem konání akce.

Celá akce byla nejenom skvělou příležitostí pro děti vyjádřit svou kreativitu, ale také pro budování sociálních vztahů mezi dětmi a pedagogy. Vydařené velikonoční výtvory budou zdobit domovy dětí a připomínat tak všem krásu svátků jara - Velikonoc.

 

Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech