Welcome to zspbtrinec.cz   Click to listen highlighted text! Welcome to zspbtrinec.cz Powered By GSpeech

Inu, všelijak. Máme spoustu dobrých nápadů. Za těch 100 let se toho stalo tolik….., ale víme, co dál, jak bude naše škola vypadat za dalších třeba 50 let? Jak se bude učit? Jaké předměty budou? Co žáci při výuce použijí? Budou psát, gumovat, mít sešity a učebnice?......

Co takhle vytvořit časovou kapsli, uložit dnešní, nám všední, ale nejpoužívanější předměty, pro budoucí generace a napsat pár vzkazů budoucím spolužákům, aby věděli, jaké to tu máme super v roce 2024 – přesně to nás napadlo a hned jsme tvořili. Všechny třídy se zapojily do akce ČASOVÁ KAPSLE.

Dostali jsme mnoho nápadů, co uložíme: tužku, gumovací pero, ale i čipy na oběd, telefon, roušku a sadu na covid-19, křídu a strouhátko, žákovskou knížku a sešit, vzpomínky na akce a míče…..

A vzkazy? Za všechny zmíním 3:

Ahoj spolužáku z budoucna, uplynulo 50 let od toho, co ti píšeme. V naší době máme stoly po čtveřicích s kooperativní výukou, která je super! Z vybavení máme plátna a projektory, pentilky (= tužka), na obědy chodíme s čipy, přívěsky na klíče s našimi čísly, Hodně věcí se určitě změnilo. Za 50 let ale doufáme, že naše škola zůstane stejně tak skvělá, jak teď.

Čau, jak se máš. Já se mám dobře, chtěl bych ti říct, co se děje ve světě. Zuří tu válka na Ukrajině a doufám, že za 50 let už nebude…. Máme i nějaké roboty i elektroauta, skládací telefony atd. Tak hodně štěstí.

Žákyně 2. A – Poradila bych ti, aby ses dobře učil a věřil sis.

Co dodat! Až budeme s panem ředitelem časovou schránku ukládat do země, budeme věřit v to, že škola zůstane skvělá a svět bude lepší.

Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech