Welcome to zspbtrinec.cz   Click to listen highlighted text! Welcome to zspbtrinec.cz Powered By GSpeech

Přípravy na stoleté výročí jsou v plném proudu… aneb v úterý 12. 3. 2024 proběhl konkurz na divadelní představení.

Děti se mohly, napříč prvním i druhým stupněm, od začátku března do konkurzu hlásit a zažít tak alespoň na chvíli, jaké je to být hercem. Pár dní před konkurzem dostali uchazeči úryvek scénáře a jejich úkolem bylo se naučit text jedné role. V den konkurzu byli žáci postupně voláni a mohli tak ukázat svůj skrytý talent.

Nikdo z nich nebral nic na lehkou váhu a jejich výkony byly naprosto skvělé. Porota byla okouzlena, s jakým zodpovědným přístupem se žáci scénář naučili a jak se do jednotlivých postav dokázali vcítit. Vybrat ty nejlepší bylo obzvlášť obtížné, protože rozdíly byly mezi „herci“ minimální. Vybráni byli nejen ti, kteří obsadí hlavní role, ale také samozřejmě jejich náhradníci.

Nakonec porota rozhodla následovně: Ema Dudová (3. tř.) Tereza Heczková (4. tř.), Lukáš Loboziak (7. A), Jakub Sniegoň (7. B), Ondřej Kantor a Kryštof Rusz (8. tř.)  

Vybraným žákům moc gratulujeme a přejeme jim hodně štěstí při učení scénáře. 

Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech