Welcome to zspbtrinec.cz   Click to listen highlighted text! Welcome to zspbtrinec.cz Powered By GSpeech
376236512 858405545743712 5240940777350064922 nV úterý 27. 2. se v tělocvičně naší školy uskutečnila nevšední akce, která přenesla žáky 3. až 6. ročníku do hlubin vesmíru. Konaly se zde interaktivní programy zaměřené na poznávání Sluneční soustavy a kosmických čísel.
 
Na děti čekal nafukovací stan, který připomínal planetárium. Zde se žáci ponořili do krátkého filmu, který je zavedl do tajemství vesmíru a jeho nekonečného prostoru. Po projekci filmu následovala série her, které žákům umožnily prakticky pochopit pohyb planet a měsíců v našem slunečním systému. Díky pomůckám si mohli sami vyzkoušet, jak obíhají planety kolem Slunce a jak se měsíce pohybují kolem svých mateřských planet.
 
Na závěr akce si žáci mohli vypůjčit puzzle s vesmírnou tematikou a dostali pracovní listy, které jim pomohly prověřit a zdokonalit znalosti, které si z programu odnesli.
Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech