Welcome to zspbtrinec.cz   Click to listen highlighted text! Welcome to zspbtrinec.cz Powered By GSpeech

Těsně před vydáním vysvědčení z prvního pololetí se osmáci zúčastnili tradičních motivačních hodin chemie, pořádaných Gymnáziem Třinec. Vyučující chemie a studenti gymnázia si pro žáky připravili zajímavý program v laboratoři a učebně chemie. Zatímco si v laboratoři žáci zkoušeli práci s měřícím systémem Vernier, se kterým porovnávali pH různých vzorků, v učebně se pod vedením studentů odehrávaly zajímavé pokusy, například barvení plamene nebo změny barev roztoků.  Nejvíce ale na všechny zapůsobily efekty prováděné s tekutým dusíkem, které byly zakončeny přípravou vynikající zmrzliny.

Děkujeme pořadatelům této vydařené akce a našim žákům přeme, ať je chemie dále baví. 

Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech