V rámci hodiny informatiky se deváťáci pustili do odvážného experimentu – rozebrat a znovu sestavit notebook. Odstranění zadního krytu odkrylo vnitřek, kde žáci zkoumali procesor, paměť a další komponenta.

Při detailním pohledu na chladič, ventilátor, harddisk a další, získali přehled o důležitosti každé součásti. Sestavování vyžádalo týmovou spolupráci a preciznost.

Žáci nejen získali praktické znalosti o hardwaru, ale také posílili schopnost spolupráce a řešení problémů. Tato hodina nechala výrazný otisk na pohledu deváťáků na technologie a rozvinula jejich schopnosti mimo hranice obrazovky.