Welcome to zspbtrinec.cz   Click to listen highlighted text! Welcome to zspbtrinec.cz Powered By GSpeech

Recitační soutěž prvního stupně Dne 22.1.2024 se uskutečnilo školní kolo recitační soutěže.

Soutěže se zúčastnilo celkem 30 dětí. soutěžili žáci 1. – 5. ročníku, rozděleni byli do tří kategorií, přitom největší zastoupení recitátorů bylo z řad 2. a 3. ročníků.

Za každou kategorii byli porotou vybráni tři nejlepší recitátoři, kteří postoupili do okresního kola. Při hodnocení se kladl důraz na hlasitost a srozumitelnost projevu, vyjádření výrazu konkrétní básně a samozřejmě i paměťové schopnosti jednotlivých recitátorů. Při svých recitátorských vystoupeních se všichni velmi snažili. Prvňáčci si odnesli ze soutěže i své první poznatky a zkušenosti s takovou soutěží a měli možnost vidět, jak recitují jejich starší spolužáci.

Jiří Žáček ve své básni: Každý mluví, tak, jak umí; píše:

„Každý mluví tak, jak umí,

jak se učil odmala.

Hlavně když se dorozumí,

člověk, pes i žížala.“

Tak se i naší malí recitátoři slovně poprali se svými básněmi, které byly nejen krátké nebo dlouhé, ale také pozitivní, legrační a všichni jsme si zatleskali, protože výkony dětí byly bezchybné. Porota to neměla vůbec jednoduché, ale nakonec musela vybrat v každé kategorii tři nejlepší. Kdyby to bylo možné, vyhráli by úplně všichni, protože zúčastnit se soutěže vyžaduje odvahu a zaslouží si obdiv a uznání. Moc děkujeme všem recitátorům za jejich skvělý výkon. Na závěr všichni soutěžící obdrželi sladkou odměnu a tři nejlepší z každé kategorie i diplom a knižní odměnu.

Přejeme všem výhercům mnoho úspěchů v okresním kole.

I. kategorie (1. třída)

1.místo: Klára Byrtusová

2.místo: Natálie Bogaczová

3.místo: Marie Krůčková

II. kategorie (2. a 3. třída)

1.místo: Isabela Laciak

2.místo: Ema Dudová

3.místo: Anna Chytrová

III. kategorie (4. a 5. třída)

1.místo: Šimon Pinkas

2.místo: Tereza Heczková

3.místo: Sofie Macošková

Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech