Welcome to zspbtrinec.cz   Click to listen highlighted text! Welcome to zspbtrinec.cz Powered By GSpeech

V rámci technického kreslení jsme vyrazili na exkurzi do strojní firmy.

Žáci měli příležitost vidět v praxi výrobu strojních dílů a součástí, a to od začátku až do konce. Nejdříve jsme vyslechli výklad o tom, jak vzniká 3D model výrobku. Pak jsme viděli výkresovou dokumentaci, která tvoří podklad pro výrobu. Dalším krokem bylo schválení dokumentace, a pak už samotná výroba. Dílny byly velmi zajímavé, žáci měli příležitost vidět výrobní stroje, indukční desky pro průmyslové ohřevy kovových materiálů, výrobní linky pro stroje různého typu, atd. Žáci viděli vyrobené díly na traktor, rám pro balkonové dveře, kovový díl vodotrysku pro akvapark a například drželi v ruce díly pro výrobu vinylových desek.

Touto exkurzí jsme úspěšně zakončili okruh učiva strojírenství, které jsme probírali v rámci technického kreslení.

Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech