Welcome to zspbtrinec.cz   Click to listen highlighted text! Welcome to zspbtrinec.cz Powered By GSpeech

Dne 10.1.2024  proběhla  v páté třídě beseda s mladým sympatickým Filipíncem. Mark Daniel G. Pakingan je zde na návštěvě a v budoucnu by chtěl studovat na VŠ v ČR. Děti upoutal svým výkladem o filipínské kultuře s důrazem na školství. Hovořil s námi anglicky.

Filipíny jsou zemí bohatou na kulturu, tradice a pohostinnost.  Beseda začala srdečným přivítáním, úsměvem a pozdravem, který zrcadlí jejich přátelský přístup k cizincům.

Zaměřil se na filipínský školský systém, diskutovalo se o významu vzdělání a porovnávali ho s tím naším. Děti se dozvěděly, že vzdělání je na Filipínách váženým darem a jak moc je pro tamní děti důležité.

Pro zábavu a interaktivitu byl vytvořen kvíz na Kahoot. Otázky zahrnovaly různé aspekty filipínské kultury a děti byly nadšené, když soutěžily a opakovaly si informace, které se dozvěděly.

Beseda s Filipíncem Markem a interaktivní kvíz byly klíčovými momenty, které zvýraznily důležitost respektu, otevřenosti a vzdělání. Tato hodina přinesla nejen zábavu, ale také posílila naši touhu po objevování různých kultur.

 

Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech