Welcome to zspbtrinec.cz   Click to listen highlighted text! Welcome to zspbtrinec.cz Powered By GSpeech

Dne 8. prosince 2023 jsme byli svědky nezapomenutelného kulturního zážitku, když naši žáci 5., 6. a 8. a devátých tříd vstoupili do světa česko-anglických divadelních představení, která připravilo Divadelní centrum Zlín a jeho mladí talentovaní herci.První představení, s 50% mluveného slova v angličtině, nás překvapilo nečekaným začátkem – příběhem Červené Karkulky, která se rozhodla vyhnout nejtěžší písemce ve škole tím, že vymyslela návštěvu nemocné babičky. Smích, poučení a radost se rozšířily mezi mladými diváky, kteří odcházeli se silným dojmem a novým pohledem na školu.

Naši starší žáci shlédli představení Peter Black, které bylo téměř celé anglicky. Příběh mladého muže, jehož život se za jeden jediný den obrátil naruby, a který se odvážně vydal na cestu od nuly, herci podali moderním způsobem, blízkým mladému publiku.  Zároveň tak ukázali, že díky hlubokému odhodlání lze čelit všem nástrahám života.

Obě tato poutavá představení byla šitá na míru pro žáky ZŠ, což z nich udělalo nejen vzrušující zážitek, ale i výbornou příležitost posílit anglické jazykové dovednosti. Tato kulturní událost nezapřela svůj cíl - přinést nejen nové vědomosti, ale i nezapomenutelnou radost všem, kdo se zúčastnili. Věříme, že tato akce posílí motivaci žáků učit se cizí jazyky.

Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech