Welcome to zspbtrinec.cz   Click to listen highlighted text! Welcome to zspbtrinec.cz Powered By GSpeech

Třetí třída se během listopadu v předmětu Náš svět zajímala o různá povolání. Vytvářeli projekt o tom, čím by chtěli být oni sami, a také nás v pár hodinách navštívili rodiče, kteří byli tak ochotní a přišli nám povyprávět o svém zaměstnání.

15. 11. se na chodbě naší Bezručky objevil pán v černém s velikánkou taškou a štětkou kolem ramene. Kdo to asi může být? Samozřejmě, že to byl pan kominík. Během hodiny nás poučil, jak často se komíny čistí, co by se mohlo stát, kdyby k pravidelné údržbě nedocházelo. Ukázal nám, z jakých částí se skládá komín, náčiní, kterým se komíny čistí, a povyprávěl o tom, co všechno takový kominík musí zvládnout. Děti si také zkusily, jak těžká práce kominíka je. Komín složily, vyčistily a zkoušely si potěžkat kominické nářadí. Na závěr hodiny vyplnily kontrolní test „Jaký jsem kominík?“. Hodina se všem velice líbila a dozvěděli jsme se plno novinek.

O pár dní později nás navštívila paní prodavačka. Přiblížila nám, co vše musí paní prodavačky obstarat, jaká je jejich náplň práce a čím vším si musí projít ještě před tím, než do povolání nastoupí.

Děkuji rodičům za spolupráci, ochotu a čas, který věnovali naší třídě. 

 

Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech