Welcome to zspbtrinec.cz   Click to listen highlighted text! Welcome to zspbtrinec.cz Powered By GSpeech

Žáci 4. - 5. tříd se zúčastnili nezapomenutelné školy v přírodě. Tato doba byla naplněna dobrodružstvím, učením, báječnými výlety a dobrým jídlem, které žáky posilovalo.

Každý den byl novým objevem. Výlety na Žiarskou chatu, chatu Baranec, vesnice Konská a do Medvědí štoly přinášely žákům nejen poznání o okolní přírodě, ale také příležitost využít skupinového ducha a zapojit se do různorodých aktivit.

V rámci programu našeho pobytu bylo i seznámení s horskou službou, která nás provedla svým zázemím a podělila se o pohled do světa záchranných operací. Ukázala nám nejen své dovednosti, ale také techniku, kterou využívá při zásazích v náročném terénu. Pro žáky to bylo nejen poučné, ale i inspirující setkání.

Dopolední aktivity byly věnovány učení, kde žáci měli příležitost prohlubovat své znalosti propojené s kooperativní výukou.

Odpolední klid byl klíčovou součástí každého dne, který umožňuje žákům relaxaci a soustředění se na krásu okolního prostředí.

Odpolední aktivity byly plné zábavy a týmové hry, posilovaly tak spolupráci mezi žáky. Každý den se nesl ve znamení poznávání, ať už šlo o přírodu nebo stmelování. Výzva týmové hry byla zakončena vyhodnocením, které podtrhlo důležitost komunikace a spolupráce. Vrcholem našeho pobytu byla závěrečná párty, ta nám přinesla radost, tanec, smích a vytvořila nezapomenutelné vzpomínky.

Přednášky pana Bala o zvířatech a přírodě poskytla žákům zajímavé a poučné informace. Obohatily jejich znalosti a probudily zájem o ochranu životního prostředí.

Celkově vzato, tento pobyt ve škole v přírodě nejen rozvíjel vědomosti, ale také upevňoval přátelství mezi žáky. Táhl nás do krásy přírody a dobrodružství horského prostředí Žiaru. Zanechal v srdcích nejen nové informace, ale také zážitky a vzpomínky.

Poděkování za organizaci a přípravu tohoto pobytu patří nejen Třineckým železárnám, ale také třídním učitelkám, vychovatelkám, zdravotnici, nočnímu dozoru, řidičům a týmu Žiarské chaty.

 

Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech