Welcome to zspbtrinec.cz   Click to listen highlighted text! Welcome to zspbtrinec.cz Powered By GSpeech

Svátek svatého Martina má své pevné místo a bohatou tradici v Čechách i na Moravě, byl příležitostí k setkávání a hodování s přáteli.  V pátek 10. listopadu se touto otázkou a jeho příběhem zabývali žáci druhých tříd.

Pro začátek se podívali na krátké video, aby se s legendou o svatém Martinovi seznámili. Dověděli se, že se podělil o svůj plášť s žebrákem a během života vykonal mnoho jiných dobrých skutků. Děti moc pobavilo, že se schoval do chléva k husám, aby nemusel být biskupem. Seznámily se i s pranostikou, že se v tomto období objevuje první sníh, a tak se začalo říkat, že Martin přijíždí na bílém koni. Děti vybarvily k příběhu omalovánky a převyprávěly si jej vlastními slovy znova, také dokázaly odpovědět na otázky k textu.  A svatý Martin mohl přijet…  

I když v této době bývá počasí pošmurné a chladné, v třídách bylo veselo a děti se dobře bavily.

Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech