Welcome to zspbtrinec.cz   Click to listen highlighted text! Welcome to zspbtrinec.cz Powered By GSpeech
Dne 13. října se žáci třetí a páté třídy vydali do Integrovaného výjezdového centra. Ku příležitosti Dne požární bezpečnosti nás místní hasiči pozvali na Den otevřených dveří. Tato akce měla nejen vzdělávací, ale i zábavný charakter, a tak si naši žáci odnesli mnoho zážitků.
 
Během návštěvy měli možnost seznámit se s různými aspekty požární bezpečnosti, prozkoumat výjezdové centrum a jeho vybavení. Jedním z největších vrcholů dne byla možnost prohlédnout si hasičská vozidla. 
 
Velký obdiv u žáků sklidil pan hasič, který nám názorně předvedl, jak se sjíždí po požární tyči, což si z části mohli vyzkoušet i naši žáci. Když se odrazili ze země a snažili se na tyči aspoň na chvíli zachytit, zjistili, že to opravdu není žádná legrace. 
 
A co na návštěvu u hasičů říkají žáci 5. třídy?

  - Moc se mi tam líbilo. Nejlepší byla tělocvična.
  - Dozvěděl jsem se, že hasiči měří radioaktivitu, což jsem nevěděl. Mají supr tělocvičnu a  mega dobré auta.
  - Zaujalo mě, že hasiči mají každé ráno 2 hodiny cvičit.

 

Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech