Welcome to zspbtrinec.cz   Click to listen highlighted text! Welcome to zspbtrinec.cz Powered By GSpeech

Dne 10. října 2023 se vojenský výcvikový prostor Libavá stal dějištěm velkého finále závodu Wolfram. Na tuto prestižní událost přijely týmy, které se v oblastních kolech probojovaly na vrchol. V konkurenci se ocitlo 27 týmů reprezentujících základní školy z Moravskoslezského kraje. Všechny týmy se snažily prokázat své dovednosti a znalosti v naději stát se absolutním vítězem tohoto ročníku soutěže Wolfram.

Naše škola se probojovala do finále

Žáci s 9. A třídy Lukáš Heczko, Daniel Pustowka, Laura Samková a zvolený kapitán týmu Roderik Koch a náhradnice Nikola Kotasová s hrdostí prezentovali naši školu. Co se týče kapitána, bylo od počátku jasné, že si skupina zvolila dobře, byl nesmírně cennou oporou všech. Čtyřčlenný tým předvedl neuvěřitelnou snahu a dravost ve všech disciplínách. Bylo vidět, že se jednalo nejen o fyzické vypětí sil, ale také o intenzivní mentální zápas, zejména při vědomostních zkouškách, které pokrývaly široké spektrum témat, jako zdravověda, kartografie, vědomostní text z oblasti Ostravské operace atd..

Během soutěže museli soutěžící absolvovat různé výzvy, vše probíhalo v okruhu 2 750m. Naše škola prokázala, že její studenti nejsou pouze dobře připraveni teoreticky, ale také fyzicky. Zejména v silových disciplínách naši závodníci ukázali, že trénink a odhodlání přinášejí ovoce. Také plavba na člunu či střelba ze vzduchovky se ukázaly jako top disciplíny. Trénink se osvědčil.

Závěrem lze říci, že účast na soutěži Wolftam byla pro naši školu skvělou zkušeností. Předvedla schopnosti a dovednosti našich studentů v plné parádě. Žáci se umístili na krásném 15. místě. Jsme nesmírně hrdí na tento tým, který se jako první probojoval do finále a těšíme se na další ročníky této soutěže, kde opět ukážeme, co v nás je!

Kromě hlavních soutěžních disciplín byla pro žáky připravena i řada doprovodných aktivit. Mezi nejoblíbenější patřila střelba z luku na pohybující se terče či prezentace a zkouška airsoftových zbraní. Velký zájem byl i o vojenskou techniku Armády České republiky, konkrétně o tank T-72, obrněné vozidlo pěchoty BVP-2 a samohybnou houfnici SkH 152 Dana. Všichni účastníci si jako památku odnesli pamětní odznak Wolframu. Pro nejúspěšnější tři týmy v každé kategorii byly navíc připraveny atraktivní ceny.

 

Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech