Welcome to zspbtrinec.cz   Click to listen highlighted text! Welcome to zspbtrinec.cz Powered By GSpeech

Začátek školního roku se nese v duchu adaptačních kurzů.

Naše třída se i letos vydala na stejné místo jako loni, a to na chatu Studeničné. Naše dvoudenní stmelování započalo dne 12. 9. na vlakové zastávce Třinec centrum. Odtud jsme vyrazili vlakem do Mostů u Jablunkova.

Hned po příjezdu jsme nezaháleli a začali jsme s aktivitami, které nás doprovázely po celou cestu při výšlapu na chatu. Jednalo se o hry zaměřené na postřeh, kdy při zvolání určitého slova musela celá třída najednou reagovat daným pohybem. Dále šlo o skupinové aktivity, během kterých museli žáci přinést přírodniny z lesa, či postavit z nich co největší „věž“. Na chatu jsme dorazili těsně před polednem. Po obědě nás čekala hlavní část adaptačního kurzu, která byla zaměřena na seznamování, dále práci v kooperativních skupinách a teambuilding. Oproti loňskému roku měly děti také více volného času, vždy ho však trávily společně, a to hraním míčovým her, povídáním či jen houpáním se na houpačkách.

Večer dostala třída další úkol -  rozdělat oheň a připravit párky k opékání. I toho se děti zhostily výborně a užili jsme si tak příjemný večer u táboráku. Večer byla před námi však ještě jedna důležitá akce, a to stezka odvahy. Tentokrát to měly děti obzvlášť náročné, protože nemohly mít cestou žádné světlo a musely projít lesem naprostou tmou. Všichni to však nakonec zvládli na jedničku. Druhý den nám začal skvělou snídaní, po které si děti uklidily pokoje a byla před námi poslední aktivita. V kruhu jsme si vzájemně sdělili, co očekáváme od nového školního roku a jaká máme přání.

Všichni jsme si tyto dva prosluněné dny moc užili a odnášíme si opět nádherné společné zážitky. 

Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech