Welcome to zspbtrinec.cz   Click to listen highlighted text! Welcome to zspbtrinec.cz Powered By GSpeech

První čtvrtek po prázdninách jsme se zaměřili na tzv. humanitární den.

Žáci se rozdělili do pěti skupin, ve kterých zpracovávali následující témata: „První pomoc, Mimořádné události, Požáry, Závislosti a Bezpečná doprava.“ V prvních dvou hodinách děti aktivně vyhledávaly informace, která pak zpracovávaly do písemné podoby a vytvářely menší projekt. Po těchto dvou hodinách jsme využili krásného počasí a vydali se společně ven. V lesoparku jednotlivé skupiny své projekty prezentovaly, někteří si dokonce připravili pro své spolužáky i názorné ukázky, například jak uložit zraněného do stabilizované polohy či jak v přírodě ošetřit zlomeninu. Zároveň si pro své spolužáky připravila každá skupina pár otázek k ověření pozornosti.

Projekty se všem moc povedly a tento den bude patřit mezi další skvělé dny naší třídy. 

Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech