Welcome to zspbtrinec.cz   Click to listen highlighted text! Welcome to zspbtrinec.cz Powered By GSpeech

Na začátku školního roku se třetí třída vydala na adaptační kurz do blízkého lesoparku.

Adaptační kurz byl naplánován tak, aby dětem přinesl zábavu a zároveň učení se novým dovednostem. Hlavním cílem bylo umožnit dětem, aby se lépe poznaly a spolupracovaly v týmech. Toho bylo dosaženo prostřednictvím různých stmelovacích her a aktivit v přírodě.

 
Vyvrcholením kurzu byla tvorba maskota třídy. Děti byly rozděleny do týmů a každý tým dostal za úkol vytvořit vlastního maskota. Členové týmů to ale neměli tak jednoduché. Každý si vylosoval handicap, který ho provázel po celou dobu tvoření. Jeden mohl používat jen jednu ruku, druhý nesměl mluvit, další zase mohli pouze lepit nebo stříhat. Tato aktivita nejen podpořila kreativitu dětí, ale také posílila týmového ducha.
 
Děti si zdokonalily komunikační dovednosti, posílily pocit týmové sounáležitosti a podpořily spolupráci.
 
Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech