Welcome to zspbtrinec.cz   Click to listen highlighted text! Welcome to zspbtrinec.cz Powered By GSpeech

Ve čtvrtek 7. 9. 2023 se v rámci humanitárního dne vydala 8. třída na horskou chatu Ostrý.

Sraz jsme si dali na autobusovém stanovišti, kde naše dobrodružná výprava začala. Autobus nás vyvezl na zastávku Tyra Pila, odkud jsme museli ještě kousek jít po silnici, než jsme se dostali k lesu a turistické značce, která nás měla dovést na chatu Ostrý. Děti dostaly mapy, musely najít, kde se právě nacházíme a jakou cestou se vydáme. Povedlo se to všem a mohl začít samotný výstup.

Počasí nám přálo, bylo krásně, sluníčko svítilo, ale nám horko nebylo, protože jsme byli ukrytí pod stromy. Dali jsme si rezervní čas dvě hodiny pro dosažení cíle, ale zvládli jsme to za krásnou hodinu a půl. Během cesty jsme sbírali borůvky a ostružiny, viděli jsme dřevorubce, jak řezali popadané stromy, dělali jsme odhad vzdálenosti, zopakovali si první pomoc a už jsme viděli střechu chaty. Vytáhli jsme si svačiny, kdo chtěl, mohl si koupit občerstvení na chatě a užívali jsme si zasloužený odpočinek. Cesta dolů nám utekla rychle, měli jsme ještě chvíli, než přijede autobus, děti si zkusily poskládat rozstříhanou mapu Beskyd, někteří otužilci si ochladili nohy v potoce, dojedly se poslední kousky svačiny a hurá domů.

Myslím si, že humanitární den se nám vydařil na jedničku a všichni jsme si ho užili.

Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech