Welcome to zspbtrinec.cz   Click to listen highlighted text! Welcome to zspbtrinec.cz Powered By GSpeech

Pátek 8.9.2023 a to zní jako skvělý den! Žáci prvního stupně šli na výstavu drobného zvířectva, která byla poučná. Krásné počasí přidalo k celkovému zážitku. Žáci se mohli dozvědět něco zajímavého o těchto domácích zvířatech nebo se podílet na aktivitách spojených s výstavou. Interaktivní zážitky, prostřednictvím zajímavých otázek a odpovědí, umožnily žákům lépe si zapamatovat informace a zlepšit jejich dovednosti v komunikaci a pozorování.

Může se kohout starat o housata? – Ano, zejména pokud jsou v jednom hejnu. Kohout chrání své slepice, včetně housat, a varuje je před nebezpečím.

Zapamatuj si název jednoho plemena a přijď mi ho říct.

Kolik bylo vystaveno králíků? –  cca 140, což je impozantní počet.

Jaké je největší zvíře na výstavě? – husa Pomořanská

Jakou barvou byl nápis Domácí klobásy? – žlutou barvou

Je zajímavé, že byla i zvířata mimo klec, která to byla? – Ano, 3 husy v ohradě.......

Koupě rostlin, drobných dárkových předmětů nebo skvělého občerstvení poskytlo žákům možnost naučit se péči o rostliny a současně si vzít něco hezkého domů. Taková akce pomáhá rozvíjet dovednosti v oblasti financí a rozhodování u žáků, když si musí sami vybrat, co si chtějí koupit.

Návštěva této výstavy byla pro žáky i učitelky skvělým zážitkem. Těšíme se na příští rok, že budeme moci znovu prozkoumat a objevovat svět drobného zvířectva a další zajímavosti.

Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech