Welcome to zspbtrinec.cz   Click to listen highlighted text! Welcome to zspbtrinec.cz Powered By GSpeech

Vědecká přípravka, tu mají úspěšně za sebou naši páťáci. Že nevíte, co si pod tím představit? Je to název přírodovědně zaměřeného dopoledne šitého na míru žákům pátého ročníku. Ti zanedlouho zamíří na druhý stupeň a čekají je nové předměty jako fyzika, přírodopis nebo chemie. Aby z nových náročnějších předmětů neměli obavu, připravili si pro ně zkušení osmáci zajímavé experimenty a úkoly a stali se tak během dvou hodin jejich průvodci.

Páťáci si tak mohli pod jejich vedením v laboratoři připravit jednoduchou chemickou reakcí oxid uhličitý, vyzkoušet si filtraci s aktivním uhlím, zopakovat si stavbu lidského těla na modelu nebo si procvičit, co už umí o kosterní soustavě. Ve fyzice si vytvořili elektromagnet a ověřili si důsledky atmosférického tlaku.  

Všechny nelehké úkoly páťáci zvládli a na konci akci kladně zhodnotili.

Díky patří také výbornému vedení osmáků.  

 

Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech