Welcome to zspbtrinec.cz   Click to listen highlighted text! Welcome to zspbtrinec.cz Powered By GSpeech

IMG 2531Že smích prodlužuje život, je dobře známá věc. My jsme si ho dnes na Bezručce dali velkou porci. A proč? Připojili jsme se totiž ke Světovému dni smíchu, který se slaví 9. května a je známý pod názvem "World Laughter Day". Tento svátek byl zaveden v roce 1998 v Indii a slaví se po celém světě jako oslava radosti a smíchu, které mají pozitivní vliv na naše zdraví a pohodu.

Salva smíchu započala na Bezručce už v šatnách. Žáci i učitelé přišli do školy v různých módních stylech. Každý to bral jinak - podle toho, co našel doma, nebo podle odvahy. Vtip a legrace se však přenesla i do výuky. Prvňáčci například vymýšleli vtipné věty (viz. foto níže :-) ). V rámci českého jazyka se druhostupňoví žáci seznámili s pojmem anekdota a s jejími příklady nebo poznávali větné členy ve vtipech. V dějepise diskutovali o tom, jakým hrám a zábavě se mohli věnovat lidé v 18. a 19. století. Čtvrťáci volili nejlepšího Miška Vtipkára a kdo by si myslel, že matematika není pro srandu, mýlí se. Zde jsou dva příklady:

  • Kolik je polovina z osmičky? (Odpověď: Podle toho, jak ji rozdělíme ... při svislém dělení dostaneme dvě trojky, při podélném dělení nám vzniknou dvě nuly.)
  • Která země sousedí s USA? (Odpověď: USB)

Bylo fajn se na jeden den vymanit ze školní rutiny a zažít něco netradičního. Co bude příště? Uvidíme ...

 

 

Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech