Welcome to zspbtrinec.cz   Click to listen highlighted text! Welcome to zspbtrinec.cz Powered By GSpeech

Chemické katastrofy mohou nastat, když se nebezpečné chemikálie uvolní do životního prostředí. Tyto katastrofy mohou mít obrovský dopad na lidské zdraví a životní prostředí. Je důležité přijmout opatření, aby se předešlo chemickým katastrofám, a mít připravený plán pro případ, že by k nim došlo. Proto jsme v rámci zdravé výchovy měli praktický nácvik.

Postřehy žáků

Cituji:

Šli jsme s učitelkou ven, nacvičovat cvičný poplach. Většina si vzala gumičky, pláštěnky, sáčky, plavecké brýle. Já si vzal taky i plynovou masku. Když najednou se spustil poplach, všichni nasazovali,co mohli. Někteří vyšli opravdu v zanedbaném stavu, třeba bez sáčku, ale to je jasné, když na bto byly jen dvě minuty. Já jsem vyběhl jako poslední, protože jsem nemohl otevřít sáčky. Plynová maska se mi strašně mlžila.

(Lukáš Loboziak 6. A)

 

Bylo to pro mě hrozně poučné. Kdyby se někdy něco takového stalo, budu vědět co mám dělat. Nebylo to vůbec špatné, bylo to spíše fajn, když jsme nacvičovali tyhle důležité věci. Děkuji paní učitelce, že nás naučila fakt to co se bude hodit.

(Kloe Kochová 6. A)

 

Hned jak byl spuštěný poplach začala zavládat panika. Některým nešel otevřít sáček, jiným zase ho zavázat pomocí gumičky. Přesto jsme to všechno zvládli a běželi do úkrytu. Cestou se mnohým stratil sáček nohou. Někteří si nezapli pořádně pláštěnku, což byla smrtelná chyba. Přes všechny ty chyby jsme to zvládli. Byl to dobrý zážitek, a když se to nezdá, byla to zábava.

(Tobiáš Chlup 6. A)

 

Uvědomil jsem si jak je chemický únik nebezpečný. Když se poplach spustil, nebylo lehké se do všeho obléct. Nejlepší zkušenost byla, jak jsme si mohli vyzkoušet plynovou masku. Nejhorší, že jsem nemohl nasadit sáčky a tak jsem neměl chráněné některé části těla.

(Michal Uhlář 6. B)

Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech