Welcome to zspbtrinec.cz   Click to listen highlighted text! Welcome to zspbtrinec.cz Powered By GSpeech

Bezručka zelená, to je moje ... podobnými slovy začíná známá dětská písnička. Ale že bylo v pátek 17.03. na Bezručce opravdu zeleno, je pravda pravdoucí.

Den Sv. Patrika jsme slavili na Bezručce vůbec poprvé. Svatý Patrik, patron Irska, přinesl žákům soutěž napříč všemi ročníky a kdo měl chuť, zapojil se do ní. Cílem bylo v prostorách školy najít 10 rozmístěných obrázků s QR kódem. Pod nimi byly ukryty otázky týkající se života irského patrona. 

Kdo měl dobrou paměť, využil už své znalosti z rozhlasové relace, kterou připravil školní parlament. Zelená stvoření žáků připomínala skřítky Leprikony, kteří se stejnou dychtivostí kdysi dávno strážili své poklady. A tak i oko "našeho patrona", Petra Bezruče, muselo zaplesat nad tím, jak žáci mají během přestávek napilno, jak spolu vyhledávají odpovědi na svých mobilech. 

A jaký poklad si kdo odnese? Inu, to je různé ... někteří dobrý pocit, že místo nudy zažili něco netradičního, jiní, že se něco zajímavého dozvěděli, a ti, kdo správně odpověděli na všech 10 otázek, malou sladkost a kartu "Dnes nezkoušet", kterou mohou využít dle své libosti.

Ta zelená vskutku rozzářila chodby školy. I řekl bych, že se Svatý Patrik nevědomky také stal poslem jara. Už aby tu bylo.

 

Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech