Úřední hodiny

Pondělí - Pátek

8.00 - 14.00

Logo modra

Erasmus+ KA1, 2018-2020

 

Projekt "Podpora vzdělávání učitelů na ZŠ P. Bezruče, Třinec" reaguje na potřeby školy. Našim záměrem je být školou moderní a dynamicky se rozvíjející, reflektující potřeby učitelů, žáků i školy jako instituce samotné. Potřeby, které jsou v souladu s moderními výzkumy 21. století ve vzdělávání, které jsou v souladu s prioritami Evropské Unie, se vzdělávacím programem  a evropským plánem rozvoje školy.

Podle EPR (evropský plán rozvoje) si škola zvolila následující cíle, které chce realizací projektu naplnit:

Číst dál: Erasmus+, KA1, 2018/2020

 

IMG-20190621-WA0001.jpgDívat se na znuděné obličeje v lavicích a zívající žáky nechce žádný kantor. Proto u nás ve škole neustále přemýšlíme a zvažujeme, jak motivovat děti k učení, aby se zapojily, bavilo je to a efektivně využily čas k učení. V listopadu 2018 narazil náš pan ředitel na metodu Kaganovy školy a odjel se do Anglie s touto metodou seznámit. Po příjezdu nám některé techniky předal na společných schůzkách. Jak sami víte, pokud to ihned nezkusíte, už to nikdy nepoužijete. A proto zvědavá, sama jsem některé metody vyzkoušela a mohu říci, že děti byly aktivní a moc je to bavilo. Chyběl mi ovšem teoretický základ a chtěla jsem si udělat obrázek o tom, jaká je vize a cesta této školy. Proč bych to měla dělat a opravdu je to tak efektivní? Proto, když jsem byla oslovena, jestli nechci také absolvovat školení v Manchesteru, neváhala jsem ani minutu.

Číst dál: Kooperativní výuka na Bezručce

 

20190508 080002 1Dne 4. 5. 2019 jsme se vypravili v rámci programu Erasmus+ aktivity KA1 do finských Helsinek, abychom zjistili na vlastní oči, co na tom finském školství je tak zázračného, že se o něm neustále mluví? Co z něho převzít a aplikovat do našeho systému? A jsou finští učitelé opravdu tak vyjímeční a odlišní od našich pedagogů? Proč se neustále hovoří o tom, že české školství je na špatné úrovni a kde je ten skutečný  kámen úrazu? Vybavení odhodláním a motivací jsme vyrazili vstříc poznání.

Číst dál: Poznávali jsme finské školství

 

1.jpgVe středu jsem se v rámci projektu Erasmus+ (Podpora vzdělávání učitelů na ZŠ Petra Bezruče, Třinec) zúčastnil dvoudenního semináře v Anglickém Manchestru, který je spolufinancován Evropskou unií. Seminář byl zaměřen na základní principy kooperativního vyučování. Spolu se mnou se vzdělávali také 3 učitelé z Německa, 1 z Nizozemska, 1 z USA, početná skupina 20 učitelů z Norská a nejpočetnější skupina 40 učitelů napříč celou Anglií.

Číst dál: Seminář kooperativního vyučování v Manchestru

e-Strava

 

Přihlášení strávníka I Jídelníček
Kód zařízení:

Kód uživatele:

Heslo:

 

Šablony II. MŠ, ZŠ a ŠD

 

letak publicita sablonyII

Šablony I. ZŠ a MŠ

publicita web maly

IROP

plakat a3

 

ZŠ Petra Bezruče a MŠ, Třinec, příspěvková organizace   |   Bezručova 418, 73961 Třinec

Tel: 558 993 010   |   fax: 558 993 011   |   email: bezructri@volny.cz