Pondělí - Pátek

Logo modra

V naší mateřské škole již několik let s velmi dobrými výsledky provozujeme logopedickou třídu, v níž pomáháme při nápravě, rozvíjení a korigování řeči, komunikační schopnosti a dovednosti. Nejen ale ve třídě logopedické – i v běžné třídě naší MŠ se snažíme zlepšovat řečový vývoj dětí. Proto jsme uvítali vyhlášení rozvojového programu MŠMT a neváhali jsme s podáním žádosti v oblasti, zaměřené na podporu logopedické prevence.

V lednu 2014 byla naše MŠ se svým projektem vybrána a pro období 1.1.2014 – 31.12.2014 získala grant z Rozvojového programu MŠMT „PODPORA LOGOPEDICKÉ PREVENCE V PŘEDŠKOLNÍM VZDĚLÁVÁNÍ V ROCE 2014“.

Pro tento projekt jsme si zvolili název „V HLAVĚ MÁM MOZEK, NA NOHOU BOTKY, JDU POZNÁVAT SVĚT. Projekt je zaměřen na zkvalitnění a rozvoj komunikačních a řečových dovedností všech dětí v mateřské škole, zlepšení vzdělávacích podmínek dětí a jejich bezproblémové zařazení do základní školy. A co vše k tomu patří? Dechová a fonační cvičení, rozvíjení obratnosti mluvidel, fonematického sluchu a sluchového vnímání, činnosti pro posílení sluchové a zrakové paměti, rozšiřování aktivní slovní zásoby, rytmizační a pohybové hry, v neposlední řadě dostatek citu pro běžné povídání, básničky, písničky, rýmovačky ale také rozvoj jemné a hrubé motoriky.

Získané finanční prostředky jsme použili na:

• vzdělávání dalších pedagogů v oblasti logopedické prevence
  • na vybavení pracovišť moderními pomůckami pro řečovou výchovu
  • na nákup výukových programů

Co je cílem skupinové logopedické prevence?

• Vytvářet podmínky pro správný vývoj řeči.
  • Podněcovat řečové schopnosti a dovednosti adekvátně věku dítěte.
  • Minimalizovat vznik poruch řeči.
  • Používání moderních učebních aktivit a logopedických pomůcek.
  • Společná setkání s rodiči dětí s narušenou komunikační schopností, vysvětlení rozdílu mezi logopedickou prevencí a nápravou hlásek.
  • Provádění poradenské činnosti pro rodiče.
  • Individuální práce s dětmi s narušenou komunikační schopností.
  • Logopedická prevence prolínající se všemi činnostmi během celého dne.
  • Rozvoj motorických schopností, zrakového vnímání, sluchové paměti, slovní zásoby, rytmického cítění, souvislého vyjadřování, rozumových schopností. - Rozvoj jemné a hrubé motoriky.

e-Strava

Přihlášení strávníka I Jídelníček
Kód zařízení:

Kód uživatele:

Heslo:

Šablony II. MŠ, ZŠ a ŠD

Šablony I. ZŠ a MŠ

publicita web maly

IROP

plakat a3

op vk maly

Oběd pro děti