Pondělí - Pátek

Logo modra

Naše škola realizuje projekt OP VVV výzvy č. 02_18_063 Šablony II, Podpora škol formou projektů zjednodušeného vykazování – Šablony pro MŠ, ZŠ a ŠD II.

Název projektu: Vzájemně si rozumíme II
Číslo projektu: CZ.02.3.68/0.0/0.0/18_063/0014331
Doba realizace projektu: 1. 9.. 2019 až 30. 8. 2021
Délka realizace: 24 měsíců
Výše podpory: 1 681 954,00Kč

Cíl projektu:

Cílem projektu je zvýšení kvality předškolního, základního a zájmového vzdělávání, osobnostně profesní rozvoj pedagogů, podpora žáků ohrožených školním neúspěchem, personální podpora dětí a žáků, společné vzdělávání dětí/žáků/účastníků a podpora extrakurikulárních/rozvojových aktivit.

Vybrané aktivity:

2.I/1 Školní asistent – personální podpora MŠ

2.I/6 Vzdělávání pedagogických pracovníků MŠ – DVPP v rozsahu 8 hodin - osobnostně sociální rozvoj, polytechnika, cizí jazyky

2.I/13 Projektový den mimo školu

2.II/3 Školní psycholog – personální podpora ZŠ

2.II/6 Vzdělávání pedagogických pracovníků ZŠ – DVPP v rozsahu 8 hodin - osobnostně sociální rozvoj, projektová výuka, matematická gramotnost, cizí jazyky

2.II/17 Klub pro žáky ZŠ

2.II/18 Doučování žáků ZŠ ohrožených školním neúspěchem

2.II/19 Projektový den ve škole

2.II/20 Projektový den mimo školu

ŠD

2.V/1 Školní asistent – personální podpora ŠD/ŠK

2.V/4 Vzdělávání pedagogických pracovníků ŠD/ŠK – DVPP v rozsahu 8 hodin - polytechnické vzdělávání

2.V/11 Klub pro účastníky ŠD/ŠK

2.V/12 Projektový den v ŠD/ŠK

plakat a3Město Třinec získalo dotaci na realizaci projektu „Modernizace a bezbariérovost na ZŠ Petra Bezruče a MŠ, Třinec" z Integrovaného regionálního operačního programu, výzva č. 3, ITI Ostrava, SC 2.4. Základní školy.

• Realizace projektu: 11/2016 - 9/2018
  • Celkové výdaje projektu - 3,7 mil. Kč
  • Dotace - 3,33 mil. Kč
  • Vlastní podíl města - 371 760,10 Kč (10%)

Číst dál: Modernizace a bezbariérovost na ZŠ Petra Bezruče a MŠ

V rámci vyhlášení výzvy č. 57 OP VK se naše škola zúčastnila projektu rozvoje technických dovedností žáků na druhém stupni základní školy s názvem „Tvořivé dílny“. Projekt byl realizován v období od 1. 9. 2015 do 31. 12. 2015.

Číst dál: Tvořivé dílny

Začátek školního roku byl pro děti naší mateřské školy velmi radostný. Byli jsme vybrání ,jako školka,pro kterou firma LIDL uspořádala akci „LIDL naděluje“. Na této akci vystoupily děti naší mateřské školy s krátkým programem a za podpory nakupujících zákazníků byl výsledkem šek v hodnotě padesáti tisíc korun, který poslouží k nákupu interaktivní tabule.

V naší mateřské škole již několik let s velmi dobrými výsledky provozujeme logopedickou třídu, v níž pomáháme při nápravě, rozvíjení a korigování řeči, komunikační schopnosti a dovednosti. Nejen ale ve třídě logopedické – i v běžné třídě naší MŠ se snažíme zlepšovat řečový vývoj dětí. Proto jsme uvítali vyhlášení rozvojového programu MŠMT a neváhali jsme s podáním žádosti v oblasti, zaměřené na podporu logopedické prevence.

V lednu 2014 byla naše MŠ se svým projektem vybrána a pro období 1.1.2014 – 31.12.2014 získala grant z Rozvojového programu MŠMT „PODPORA LOGOPEDICKÉ PREVENCE V PŘEDŠKOLNÍM VZDĚLÁVÁNÍ V ROCE 2014“.

Pro tento projekt jsme si zvolili název „V HLAVĚ MÁM MOZEK, NA NOHOU BOTKY, JDU POZNÁVAT SVĚT. Projekt je zaměřen na zkvalitnění a rozvoj komunikačních a řečových dovedností všech dětí v mateřské škole, zlepšení vzdělávacích podmínek dětí a jejich bezproblémové zařazení do základní školy. A co vše k tomu patří? Dechová a fonační cvičení, rozvíjení obratnosti mluvidel, fonematického sluchu a sluchového vnímání, činnosti pro posílení sluchové a zrakové paměti, rozšiřování aktivní slovní zásoby, rytmizační a pohybové hry, v neposlední řadě dostatek citu pro běžné povídání, básničky, písničky, rýmovačky ale také rozvoj jemné a hrubé motoriky.

Získané finanční prostředky jsme použili na:

• vzdělávání dalších pedagogů v oblasti logopedické prevence
  • na vybavení pracovišť moderními pomůckami pro řečovou výchovu
  • na nákup výukových programů

Co je cílem skupinové logopedické prevence?

• Vytvářet podmínky pro správný vývoj řeči.
  • Podněcovat řečové schopnosti a dovednosti adekvátně věku dítěte.
  • Minimalizovat vznik poruch řeči.
  • Používání moderních učebních aktivit a logopedických pomůcek.
  • Společná setkání s rodiči dětí s narušenou komunikační schopností, vysvětlení rozdílu mezi logopedickou prevencí a nápravou hlásek.
  • Provádění poradenské činnosti pro rodiče.
  • Individuální práce s dětmi s narušenou komunikační schopností.
  • Logopedická prevence prolínající se všemi činnostmi během celého dne.
  • Rozvoj motorických schopností, zrakového vnímání, sluchové paměti, slovní zásoby, rytmického cítění, souvislého vyjadřování, rozumových schopností. - Rozvoj jemné a hrubé motoriky.

e-Strava

Přihlášení strávníka I Jídelníček
Kód zařízení:

Kód uživatele:

Heslo:

Šablony II. MŠ, ZŠ a ŠD

Šablony I. ZŠ a MŠ

publicita web maly

IROP

plakat a3

op vk maly

Oběd pro děti