Welcome to zspbtrinec.cz   Click to listen highlighted text! Welcome to zspbtrinec.cz Powered By GSpeech

Na konci května jsme se spolu s paní učitelkou angličtiny Mgr. Karin Marcin zúčastnily v rámci programu Erasmus + kurzu "Learning through Collaboration and Cooperation".

Studium probíhalo na škole Europass Teacher Academy v Helsinkách po dobu jednoho týdne. Výuka byla realizována v  dopoledních a odpoledních blocích, v pondělí až středu od 14:00 do 18:45, ve čtvrtek a pátek od 9:00 do 13:45 hodin. Kurz byl zaměřen především na kooperativní učení ve třídě a v jeho průběhu jsme se zabývaly nejen teorií kooperativního učení, ale zároveň jsme si všechny metody vyzkoušely i prakticky.

V rámci školení jsme si s ostatními účastníky kurzu vyměnily i poznatky o školských systémech v jiných zemích například Finsku, Španělsku, Portugalsku apod. V průběhu pobytu jsme měly čas na poznávání krás Helsinek a okolí. Zúčastnily jsme se výletu organizovaného školou na ostrov Seurasaari, na kterém se nachází unikátní dřevěný skanzen.

Kurz „Learning through Collaboration and Cooperation“ byl velice přínosný, jelikož jsme si prohloubily znalosti o kooperativním učení a zároveň jsme měly možnost si vyměnit zajímavé poznatky z praxe i s ostatními účastníky kurzu.

Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech