Welcome to zspbtrinec.cz   Click to listen highlighted text! Welcome to zspbtrinec.cz Powered By GSpeech

erasmusVe středu jsem se v rámci projektu Erasmus+ (Podpora vzdělávání učitelů na ZŠ Petra Bezruče, Třinec) zúčastnil dvoudenního semináře v Anglickém Manchestru, který je spolufinancován Evropskou unií. Seminář byl zaměřen na základní principy kooperativního vyučování. Spolu se mnou se vzdělávali také 3 učitelé z Německa, 1 z Nizozemska, 1 z USA, početná skupina 20 učitelů z Norská a nejpočetnější skupina 40 učitelů napříč celou Anglií.

Přínos semináře byl obrovský. Nejenže to byl, za celou mou kariéru, nejlepší seminář, ale praktičnost a profesionalita, s jakou byl seminář veden, naprosto překonala mé očekávání.

Přiznám se, že mi nějakou dobu trvalo, než jsem vstřebal to, čeho jsem byl svědkem a uvědomil jsem si, kde se nacházejí skutečně moderní trendy dnešní výuky a že ty naše jsou na hony vzdálené těm vyspělým.

Bohužel, pokud učitel chce rozvíjet potřeby žáků 21. století, je nucen hledat inspiraci v zahraničí, protože na našem území takové zdroje stěží najde.

 

 

 

Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech