Welcome to zspbtrinec.cz   Click to listen highlighted text! Welcome to zspbtrinec.cz Powered By GSpeech

erasmusV rámci úspěšného projektu Erasmus plus jsem dostala příležitost vycestovat do Rakouska. Cílem byl metodický kurz pro učitele německého jazyka v mezinárodní jazykové škole ve Vídni, Actilingua school. Naše studijní skupina sestává celkem z šesti studentů, kteří jsou jak české tak i slovenské a maďarské národnosti.

Temperamentní a usměvavá lektorka Isabella je naší studijní průvodkyní po celý týden. Připravila si pro nás program, který se opírá o tři důležité body, kterými jsou: metodické možnosti a využití ve výuce německého jazyka s účelnou ukázkou doprovodné literatury a materiálů, reálie německy mluvících zemí s konkrétním využitím ve výuce německého jazyka a v neposlední řadě se jedná o kreativní a komunikativní výuku gramatiky.

Lektorka nám nabízí řadu opěrných materiálů, které můžeme ve výuce použít a velmi aktivně a cíleně nás nutí mluvit a zapojit se do konverzace. V rámci studijního kurzu mám také možnost prozkoumat Vídeň, prohlédnout si nejúžasnější památky města jako je katedrála Stephansdom, Zámek Schönbrunn, Belvedere, Hofburg, Hunderteasserhaus, Donauinsela další.

To, co považuji za nejvíc přínosné je bezesporu možnost trávit čas v německy mluvící zemi, mít možnost mluvit a především získat cenné zkušenosti, poznatky a nové informace, které mi jistě poslouží k efektivnější výuce německého jazyka, a to nejen žáků druhého stupně, ale především těch mladších na prvním stupni, kteří mají také možnost s němčinou začít, a to v rámci zájmoveho útvaru Němčina hravě.

 

Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech