Welcome to zspbtrinec.cz   Click to listen highlighted text! Welcome to zspbtrinec.cz Powered By GSpeech

 

Žáci se seznámili s geografickými zvláštnostmi místa, dozvěděli se např., čím jsou Teplice nad Bečvou známé a ochutnali také místní léčivý Kropáčův pramen. Po prohlídce města jsme vystoupali k Zbrašovským aragonitovým jeskyním. Všichni jsme se těšili na tajuplné chodby a zákoutí jeskyně, stejně tak na chlad, který nás bezvadně osvěžil. Pán průvodce nám velmi poutavým způsobem podal informace o objevení jeskyně. Dokonce jsme byli svědky pokusu výskytu oxidu uhličitého v útrobách jeskyně. Po nesmírně zajímavém výkladu a procházce jeskyní jsme rychle pospíchali k autobusu. Další zastávkou byl hrad Helfštýn, ležící v Týnu nad Bečvou.

 

Hradní průvodkyně nás již vyhlížela. Hrad Helfštýn je obrovský. Historické pozadí, kovářské výrobky či ražba mincí byly obohacením celého programu. Sluníčko nám po celou dobu svítilo a věřím, že si z letošního školního výletu odnášíme všichni skvělé zážitky.

 

{gallery}5.tridavylet2019{/gallery}

Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech